Śladami św. Faustyny

9 kwietnia 2024r. we wtorek najstarsze dzieci z przedszkola odbyły wycieczkę, podczas której odwiedziły miejsca związane z życiem patronki Łodzi Świętej Faustyny Kowalskiej. Dzieci odwiedziły dom przy ul. Krośnieńskiej 9, w którym przez pewien czas mieszkała Helena Kowalska, późniejsza siostra Faustyna. W domu tym obecnie mieszkają Siostry Matki Bożej Miłosierdzia i znajduje się kaplica z relikwiami Świętej Faustyny. Siostra Patrycja opowiedziała nam o życiu św. Faustyny, szczególnie związanym z tym miejscem. Dom, w którym mieszkała Helena 100 lat temu wyglądał oczywiście zupełnie inaczej, ale dzieci miały okazję przejść po schodach, które się zachowały z tych czasów oraz dotknąć drzwi, które teraz są eksponatem. W podziękowaniu za spotkanie dzieci zaśpiewały Siostrze piosenkę, „Każdy może być świętym”, (która w trzeciej zwrotce opowiada o św. Faustynie) i wręczyły przygotowany obrazek ze św. Faustyną i obrazem Jezusa Miłosiernego oraz kwiatki. Piękna pogoda zachęciła nas i poszliśmy na krótki spacer do znajdującego się w pobliżu parku im. Juliusza Słowackiego (dawniej Park Wenecja), gdzie Helena Kowalska dokładnie 100 lat temu w czerwcu  usłyszała  głos Jezusa. Dziękujemy Siostrom Miłosierdzia za serdeczne przyjęcie i podzielenie się z nami cennym darem poznania patronki naszego miasta.